מכתב ע"ז מהספר אימרי אשר

לעילוי נשמת רבקה בת מנשה

"…כדי לעורר רחמים ולהמתיק דין, אנו זקוקים לאיתערותא דלתתא להתעוררות של מטה, שבחינת האנוש הקרוץ מחומר עפר ואפר יכיר אפסותו באותה מידה של שלימות כפי שבוראו מכיר את יסודו יסוד האין.
וצריכים חברים שיתנו את דעתם וימסרו את נפשם, בבחינת שלימות הרצון , עד שלא יהיה קיים אצלם שום רצון אחר אלא זאת לחיות בשלימות בחינת הביטול, כפי שדוד המלך הגדיר אותה בשירת מאבקו על קיומו "בהמות הייתי עימך", להגיע דרך הבחירה יתרון האדם, לבחינת הבהמה נטולת הבחירה שאינה יודעת מה, אינה מכירה בהעשרת בעליה על ידה ואין לה תקוות שכר.
כך צריכה להיות עבודתינו וזו היתה עבודת כל הגדולים והאבות הקדושים וכל הצדיקים האמיתיים מקיימי עולם. וזו היא גם דרך הגאולה של עם ישראל, אין לה אחות , אין דרך אחרת…בידינו ובכוחנו להגיע אליה לעלות עליה, עלינו לקצר אותה כי כשל כח הסבל, כולי האי ואולי הגיעה עת דודים להיגאל , גאולה פשוטה כמשמעה גאולה אמיתית אחרונה שאין אחריה גלות ומכאובים, הקב"ה חפץ בנו, אנו צריכים לתת את רצוננו ,רצון האמת ולא לשעות ברצון של הבל והבאי , כי חבל מאד שלא נתפוס את השעה ולמה ומדוע נפקירנה למשנאינו ומקטרגינו, נחגור עוז ניאבק יחד  עד שנהיה כחוליות בשרשרת של ברזל אשר לא תינתק לעולם..
…אם נזכה להגיע לבחינה זו של עבודת השם המוטלת עלינו, או אז תיפסקנה המחלות בעולם, כי אם נתעורר מעצמנו, אין צורך בשום מחלות לעורר אותנו על תיקון נפשנו..או אז לא יחסר לשום אדם מישראל שום דבר, כי תצמח הישועה הכללית ותשועת הכלל ובתוך הכלל גם הפרט יוושע..כי אז תתעוררנה הניצוצות הקדושות, אשר נדחו ונתפזרו לעורר הרהורי תשובה בלבות כל בני ישראל באשר הם שם וכולם כאחד יגידון ויעידון השם אחד ושמו אחד, ויהי רצון שיהא זאת במהרה בימינו אמן כן יהי רצון."

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s