מכתב ס"ה מתוך הספר "אמרי אשר"

לעילוי נשמת רבקה בת מנשה

"והנה לפעמים בא היצר אל האדם עם תכסיסיו ותחבולותיו ואומר לו כך: הנה חטאת ופשעת כל כך הרבה, והתשובה על עוונותיך כמעט ובלי אפשרי, בוא עימי עד הסוף ויהיה לך לכל הפחות את העולם הזה, וזה מיסוד היאוש המבקש לייאשו עד הסוף המר.

לכן בני חביבי אל תשמע לו ולשקריו, כי האמת הוא שהקב"ה ברא את התשובה לפני בריאת העולם, תמיד מחכה לו לאדם בתשובה לנטותו לתחיה, ותמיד הוא מוכן לקבלו בזרועות פתוחות כאב רחום המקבל את בנו האובד שהוא נאבד לו רק לשעה. ומהי התשובה האמיתית, שיתבהר לו הסכנה התמידית שהוא נתון בתוכה כי תמיד אורב לו טבעו, משום שכל זמן שהאדם חי עלי אדמות הוא בעל בחירה, אלא שהקב"ה נטע בנו המאמר " ובחרת בחיים", ועל ידי כך יש לו תמיד את הכח להתגבר על יצרו על ידי שהקב"ה עוזרו.

לכן בחור יקר כשאתה עוד במיטב שנותיך ועוד עולמך לפניך, חגור חרבך על ירך והילחם בעמלק האויב הארור הזה ואל תתייאש כלל , היה לגיבור חיל ועוד תוכל לעזור לרבים אחרים ללמד להם הדרך איך להינצל מן אויבו של האדם.."

… המשך המכתב

"גם איעצך שלא תקנא באחרים או לחקות חברים, כי לכל אחד תכונת נפש משלו ואם אדם אינו דומה למשנהו בצורתו ובמראהו, ובודאי אינו דומה בטבעו או בתכונת נפשו , כי הכל לכבודו ברא הקב"ה ומבקש שהאדם יגיע לשלימות עבודתו במדרגתו הוא ולא של השני. ..ואף אם נפלת כמה וכמה נפילות אתה שווה לפני , אם רצונך ללכת יחד במאבק החיים, להכיר את מי שברא אותנו דרך הכאבים והעינויים של נטיות הטבע,שהאמת אין דרך אחרת, כמו שאמר דוד המלך עליו השלום "טוב לי עוניתי למען אלמד חוקיך" .ואז תזכה לשלווה נפשית אמיתית ולימוד התורה לשמה, שהיא בחינת האפסיות והאין שהוא אינו אלא כצינור מעביר שהקב"ה מעביר דרכו  כוחו וחיותו…" 🔅🔅🔅🔅🔅

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s