רב אושר זצק"ל שהלך לעולם שכולו טוב ב י"ג תשרי תשס"ד. השאיר אחריו חברים חסידים ודרך ללכת בה לחזות בנועם ה' ולבקר בהיכלו

rebusher-personal.jpg

במוצאי יום כיפור נפטר רב אושר- איש אלוקים תמים וקדוש.. באותה מוצאי שבת- שבת שבתון-  החשמל נפל בכל שכונת מקור ברוך כמו אות המבשר על הסתלקותו של צדיק גדול ונסתר.. זאת הייתה חוויה לא פשוטה, בתור אחת שחזרה בתשובה בעקבות פגישתה איתו כמה שנים קודם לכן , הרגשתי שמשהו אדיר קורה באותו לילה .העצב והאובדן היו גדולים אך איתם הרגשתי (אני לפחות) סוג של כוח פנימי ואמונה שהיה נראה שה' ,בזכות עבודתו של רבאושר , שותל בכל אחד ואחת מאיתנו שהיו חסידיו , ובחבריו הטובים שהלכו איתו ולמדו את דרך האמונה הפשוטה (אך הלא קלה בכלל ) בה הלך, ושעכשיו נותרו כדי לספר ולהוביל אנשים בדרכו..

הנה כמה כתבות שהתפרסמו עליו לאחר הסתלקותו :

כתבה על רב אושר זצק"ל שהתפרסמה בעיתון "קולות ב י"ג תשרי תשס"ד – נכתב ע"י יהונתן ענבר 

הרה"צ ר' אשר פריינד זצ"ל נסתלק השבוע לבית עולמו ועמו 94 שנות חסד ועבודת ה' ברמות שאינן שייכות לדור הזה… מופתים שמיימים התגלגלו סביב מפתן הבית ברחוב דון יוסף הנשיא 5 בירושלים: צדיקים התבטאו עליהם שהם כמופתי הבעל -שם-טוב. במסכת החסד שהייתה חלק מדמותו העילאית קידם כל אדם: איש הנכנס לביתו רעב ככלב היה יוצא שבע וחיוך נסוך על פניו. לתנו הרב אלימלך ווסרמן וכמה מתלמידיו הקרובים מספרים על חיים מופלאים של תורה, יראה וגמילות חסדים..

מוצאי יום הכיפורים. ההלוויה. הכריזו על ההלוויה רק בשעת חצות, והרחובות שחורים מאדם כולם הגיעו ללוותו. וכשאומרים 'כולם ' בהקשר של ר' אשר זצ"ל, הכוונה היא ל'כולם' . אנשים שאינם נראים כדתיים כלל לצד חסידי 'תולדות אהרון' בתלבושת מלאה.

כולם הרגישו קרובים אליו,כולם. פגשתי בהלוויה מכר, חסיד חב"ד, כזה שלא היה מוכר לי כחסיד של ר' אושר והוא אף אומר לי זאת במפורד "אז מה בכל זאת אתה עושה כאן?" שאלתיהו, והוא לא ידע לענות. רק המשיך ללוות דומם את המיטה כשהוא מחריש. בסוף הוא כן פלט : "החסד מאחד את כולם, כולם וגם אני הגעתי"…

.."כולם הרגישו בנוח להיות מקורבים אליו. בצלו היו כל הבדלי הקהילתיוית נמוגים. כולם. חסידים כליטאים עמך כאדמו"רים ורבנים גדולים. כולם ניסו להיכנס. וכאן מסתבר, היה כוחו של היהודי הפשוט חזק יותר.

כל יהודי, באשר הוא, יכול היה למצוא מרגוע בביתו של ר' אושר…

להורדת הכתבה בPDF לחץ כאן

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s