צוואה- חלק ב'

חלק א

אילו זכינו הייתה הרוח חדשה מופיעה עלינו זה מכבר מתוך עבודתנו והייתה רוח הטהרה שורה ביננו והאמונה נר לרגלינו, והיינו ממליכים את בוראנו יל כל עשייתנו .או אז הייתה צוואה זו למותר.אבל לדאבון לבי לא השתרש הדרך של עבודה לכל אלו שקשורים ל"יד עזרה" ואין להם את ההכנעה לסיבות שהקב"ה מסובב עלינו שמביא עלינו נסיונות עם החבר. בגלל זה יש עדיין שליטה גדולה של מידות הרעות ורבות הן המחשבות בלב איש מעצם מהוץו שהוא כולו תחת הטבע והמידות הכרוכות בנפש.

יש אם כן סכנה של מחלוקת מתלקחת שסופה מי ישורנו שעצם זכרה תאחזני פלצות וחרדה, לכן אמרתי לעצמי שאין מנוס מעריכת צוואה ולרשום את כל הדברים לפרטי פרטים להיותם עדות קבל עולם ומלואו ויהא להם תוקף וחיזוק על פי משפטי התורה ומנהג המדינה ובהתאם לכללים הנהוגים של הציבור והמוסר….

…… בכדי להגיע לאחדות בין החברים, חייבת להיות הדברות יחד מתוך האמת ולא להתבייש לגלות החסרונות והפגמים לפני החבר, זה דורש עבודה תמידית עם עצמו בכדי להכיר ולקבל קודם את החסרון והחולשה של עצמו, כי רק בדרך שכזו, אפשר להיפגש עם החבר וזה הבסיס העיקרי לקיום החברותא וכמו שהוא מבקש לדון עצמו לכף זכות כך גם ינהג כלפי חברו. וכדי שיהא קיום תמידי לאחדות וכח ויכולת לעמוד מול כל הנסיונות שחברותא כזו מולידה, צריכים להשתדל בכל הכח להגיע למידת אהבה שאינה תלויה בדבר הקיימת לעד ובזה נדמה לבוראנו יתברך שברא את עולמו במידה זו של אהבה שאינה תלויה בדבר, "כי מי הקדימני ואשלם וממך הכל ומידך נתנו לך" מתוך אהבה שאהב את אבותינו בחר בנו מכל עם להיות לחלק נחלתו וסגולתו.

עלינו לנהוג עם חברנו כפי שנוהג עמנו בוראנו יתברך שהוא מאריך אף ובשעה שאנו חוטאים לפניו ואפילו שפגמינו רבים הם, אין הוא מונע מאתנו את שפעו הטוב ונותן לנו את חיותו בכל נשימה ונשימה כפי מידתו שהוא קצר בזעם ומאריך אף ופותח יד בתשובה לקבל פושעים וחטאים ואם נזכה לחיות כך את חיינו , הרי זכינו בכך לענף גדול מענפי הדבקות בו יתברך, של "הדבק במידותיו"….

 

בהמשך מפרט רבאושר את הוראותיו לגבי נכסיו ויד עזרה ..ומצאתי לנכון לא להעלותם.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s