מכתב שכתב רב אושר (מהספר אמרי אשר)

חשון תשמ"ה תורגם מאידיש

"לכבוד………. 

אתה כותב במכתבך שאתה רוצה לדעת מהוא הדרך האמיתי בחיים.    הדרך האמיתי הוא דרך האמונה הפשוטה.   ראשית כל על האדם להאמין בפשטות שכל מה שעובר עליו,גלוי וידוע לפני בורא כל העולמים,כי הכל מאתו תצא,והרי זה ודאי שהוא יודע מכל הצרות שלך.

עכשיו השאלה היא מה הוא מרמז לך עם הצרות הללו. הרבש"ע הלא טוב ומטיב לכל וממנו לא תצא הרעות והטוב, וכל מה שקורה בעולם הוא בחשבון מדוקדק. לפיכך איננו יכולים לשאול שאלות, כי זה אמונה פשוטה. אלא מאי,כל הנשמות שיש להן שייכות עם צער גלות השכינה,והן נשמות כלליות – נשמות אלא צריכות לעבור נסיונות קשים,כדי שבהתחזקותן,אמונתן ותפילתן מביאות ישועות על הרבה אלפי יהודים שיש להם קשר עם שורש נשמות אלה,שמקבלות יסוריהן בשמחה.הן פותחות לרווחה שערי הרחמים ונפעלות הרבה ישועות.

עיקר העבודה במאבקכם לא להשבר ולא להתייאש בשום אופן,ולא לחדול מלקוות לישועה שבוא תבוא בודאי,כמו שאור השחר בא קמעה אבל לבטח עד שמאיר כולו – כך התחזקותך לא להתייאש תביא את הישועה האמיתית.אתם יכולים לראות סימן פשוט שישועתכם תבוא ע"י כך שלמרות ים של יסורים – אתם מחזיקים מעמד,וזהוא מה שנותן לכם הקב"ה הכח והלבוש לסבול את היסורים.

ובזה שאתם מתחזקים וחיים בכח החיות של הקב"ה – זכיתם לנצח את הבחירה שהיסורים שלכם לא יהיו לשוא, בשביל יצה"ר של עצבות ומרה שחורה ר"ל שאין זה דרך האמונה.היסורים שלכם נהיו לשרשרת של התקשרות לבורא יתברך שמו,וסופם של היסורים שהופכים לאין-סוף של אמונה,אין סוף בורא יתב"ש.אשרי הנשמות הזוכות לכך,הן זוכות לבוא לדרגה כזו שהן יודעות ומכירות שכל היסורים היו כדאי כדי להגיע להארה והשגה זו באמונה,שעי"ז באים כל הישועות.

זהו דרך ארוכה אבל בטוחה. אין דרך אחרת. אבל גם בראשית הדרך כבר תרגישו שעוזרים ללכת באותו הדרך.בדרך שאדם רוצה ללכת – מוליכין אותו. לפיכך עליכם להתחזק לא להישבר,ותהיו נושעים בעז"ה ולספר בשמחה נפלאות השם.

אני מבקשכם, שעם חברך תדברו יחד על הדרך ודיבורי אמונה ותפילה,לא להאשים את הזולת,אפילו את זה שבאמת עשה לכם רע וציער אתכם,עליכם למחול לו מחילה בלב שלם,ולא לדבר על אף אחד לשון הרע,אפילו כשאתם צודקים מאה אחוז,וההוא לא צודק.זהוא הדרך של אמונה שאף אחד בעולם לא יכול להרע לכם בלתי גזירת הבורא.

אתה וחברך תשתדלו למצוא כל יום נקודה של אמונה ועניין של השגחה פרטית. לדבר על כך,ולהתחזק ביחד,וזה יתן לכם חיות מתוך תפילה ותקוה,ותוכלו להמשיך ע"י כך ישועות גדולות לכם ולכלל ישראל.

אבקשכם לא לפחד מפני הסערות המשתוללות ועוברות עליכם דוד המלך ע"ה אמר "דום להשם והתחולל לו".השי"ת לא יעזבכם וימלא כל משאלות לבכם לטובה אמן כן יהי רצון.

תרוו נחת מצאצאיכם שתגדלו אותם לתורה ולחופה ולמעשים טובים….הקב"ה שהוא שומע תפילת כל פה יקבל תפילתכם ברחמים וברצון אמן כי"ר. תזכו לתיקון השלימות ולבנות ביתכם באושר ולהצליח בשליחותכם עלי אדמות להבין רצון השם,ובזה תגיעו לתכלית תקון הנפש.

בידידות נאמנה…."

מודעות פרסומת

תגובה אחת בנושא “מכתב שכתב רב אושר (מהספר אמרי אשר)

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s