בעניין לימוד התורה הקדושה

מובא מתוך חברותא מס 10

"…ובעניין המשך לימודו בכולל, אשר חשקה נפשו בתוה, העניין הוא שצריכים לחיות עם הסיבות שהקב"ה מזמין אותן חדשות לבקרים, לדעת מתוכן את אשר ה' חפץ, אם למשל ע"י הכולל גם הפרנסה מצוייה, ויש טרף לבני הבית, ואין דוחק ואין מצער, הלא טוב שבתו בבית ה'. אבל אז מתחיל המאבק הנמרץ איך ללמוד את תורת ה' אם הוא מתדבק באותיות התורה אשר הקב"ה צמצם עצמו בהן להורות לאיש דרכי ה' ומפעליו ואשר לא תהיה בבחינת לחם גאוה אשר אין אני והוא יכולים לדור במדור אחד, ואשר אז אין שום תועלת בלימוד תורה כזה. כי אין זה נקרא שבתי בבית ה' , אלא שבתו בבית עצמו, מלא דמיונות ותעתועים של תמימות הטבע כאילו הוא עובד את ה' ע"י לימוד התורה, ובאמת הוא רחוק מזה כרחוק מזרח ממערב.

אבל לימוד התורה על דרך האמת, הוא מתוך פחד תמידי שמא הוא פוגם בתורה, ע"י השיכחה שהוא שוכח את מי שמשפיע לו את הדעת ואת השכל ללמוד ולהבין, ושוכח הוא שאינו אלא כאותו "צינור חלול" , שאם לא יעבירו בו את המים ממקום נביעתו, האם יוכל הצינור לתת מים? הרי בודאי שלא. כך צריך הלומד את התורה בשעה שלומד צריך ללמוד מתוך אימה יתרה שמא מתןך הרגל הטבע ישכח את מהותו העצמי שאינו אחא צינור מעביר מים , ושה' הוא הנותן לך כח לעשות חיל בלימוד התורה ואין לך אלא ההודאה ששם חלקך בין יושבי בית המדרש והיית כלי שרת לפניו לפרסם אלוקותו ע"י לימוד התורה, וזה בעצמו משמח מאוד את האדם שזכה לכך, ואין אחריה כלום.

לימוד התורה באופן כזה, חשוב מאוד ורצוי לפני הקב"ה אשר הוא ואורייתא חד הוא. ואין להפריד בינהם ע"י לימוד שלא כדת. כי עצת עמלק להאריך הגלות . והלומד על דרך האמת תביא להתלקטות כל הניצוצות הקדושים אשר נדחו ונתפזרו, וע"י כך יעורר אץ כל עם ישראל לתשובה ותתנוצץ הגאולה השלמה, ואשרי מי שזוכה ללמוד כך את התורה הרי הוא זוכה ומזכה את הרבים האמיתי, כי נתן את המסירות נפש הגדולה לקדש שמו ברבים.

ומי שזוכה ללמוד תורה לשמה, הרי גם שאר ענייניו הגשמיים, צרכי ביתו ולבושו ועניני בריאותו הופכים להיות תורתיים, כי בכח התלהטות לימודו במסירות נפשו על דרך האמת הוא מכניס בכל הסובב אותו את כל נימי נפשו, והתורה עצמה מגלה לו את כל צפונותיה גם בעניינים שהם צרכי הגוף כי הם הפכו להיות משמשי התורה. והוא מקבל מן התורה את הדעת הנכונה איך להתנהג בכל ענייני הרפואה, כי נכנס באמצעות לימוד התורה לשרת לפני ולפנים , ונמצא תדיר תחת חסותו של המלך מלכו של עולם, ואשר מתענג על נועם זיו כבודו.

ואני מאחל לו שהש"ית יזכהו את הדעת האמיתי לבקש ולהתחנן לפניו שיורה ללו את הדרך האמיתי איך לעבדו באמת ובלבב שלם. וישפיע עליו שפע רב ויתן לו פרנסה בניקל והכל ילך כשורה….אמן"

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s